تبلیغات
به «خوات آنلاین» انجمن وبلاگ نویسان جوان خوات خوش آمدید.جهت دسترسی آسان وسریع به مطالب وبلاگ،لطفابه موضوعات مطالب مراجعه نمایید.... امید است که بانظرات سازنده تان مارا درجهت بهتر شدن وبلاگ یاری نمایید...... سربلند وپیروز باشید خوات آنلاین

خوات آنلاین
انجمن وبلاگ نویسان جوان خوات 
نظر سنجی
هدفمند کردن یارانه ها در زندگی مهاجرین افغانستان در ایران


لینک های مفید

خوات آنلاینخوات دانلود


برچی کده


روزنه امید

ناآشنایان دل آشناوب نوشت حسین بخش رمضانی


خوات معاصر
چت باکس


دیدن سایت

برای مشاهده کانال خوات آنلاین کلیک کنید

خوات دانلود

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

پایگاه شخصی دکترمحمدشفق خواتی

وبسایت فرهاد اکبر

روزنامه آسیا تایمز

شبکه اطلاع رسانی افغانستان

خانه ثمر،خانه دانشجویان وفرهنگیان افغانستان

وبسایت هواداران طاهر خاوری

مجمع فرهنگی نور

وبنوشت محمدرضا محمدی

آیا انصاف است که ما مسلمانان با داشتن بانویی چون حضرت فاطمه زهرا (س) با این همه شرافت و بزرگواری، روز گرامیداشت مقام زن را هم از غربی ها الگو برداری نماییم؟ وقتی سراسر تاریخ اسلام پر از زنان نمونه و با کرامتی است که می توانند الگوی کنونی زنان مسلمان باشند، پیروی از غربیها واقعا جای تاسف دارد .

به گزارش بخش سیاسی شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpapaer)، روز یکشنبه سی و یکم ماه حمل و بیستم جمادی الثانی 1435 هجری قمری، مصادف است با سالروز فرخنده میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها دختر حضرت محمد مصطفی صل الله علیه و آله و سلم.

در بسیاری از کشورهای اسلامی از این روز، به عنوان روز زن و روز مادر یاد می کنند، که انصافا جزء بهترین بزرگداشتهای اسلامی محسوب می شود. چرا که حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها براساس منابع معتبر شیعه و سنی سیده نساء العالمین می باشد. که به گوشه ای از این فضایل نگاهی کوتاه می اندازیم:

پیغمبر اکرم(ص) فرمودند: برترین زنان بهشت خدیجه دختر خویلد، و فاطمه دختر محمّد، و مریم دختر عمران، و آسیه دختر مزاحم {همسر فرعون} می باشند. این حدیث در «مستدرک الصحیحین»، جلد 2، صفحه 497 نقل شده و سپس تصریح می‌کند که اسناد این حدیث صحیح است.

در حدیثی (مستدرک الصحیحین، جلد 3، صفحه 154 ) از زبان عایشه می‌خوانیم که می‌گوید: من هیچ کس را در سخن گفتن از فاطمه شبیه تر به رسول خدا(صلی الله علیه وآله) ندیدم، هنگامی که وارد بر پدر می‌شد به او خوش آمد می‌گفت، و در برابر دخترش فاطمه بر می‌خاست، دست او را می‌گرفت و می‌بوسید، و او را در جای خود می‌نشاند.

در (صحیح ترمذی جلد 2، صفحه 319 ) از پیغمبر اکرم(صلی الله علیه وآله)نقل می‌کند که فرمود: " اِنَّما فاطِمَةُ بَضْعَةٌ مِنِّی یُؤْذِینِی ما آذاها وَ یَنْصَبُنِی ما نَصَبَها " . فاطمه پاره تن من است، آنچه او را آزار دهد مرا آزار می‌دهد و آنچه او را به زحمت افکند مرا به زحمت می‌افکند.

بدیهی است علاقه پدر و فرزندی هرگز نمی‌تواند چنین پدیده ای را توجیه کند، زیرا پیغمبر به عنوان «رسول الله» چیزی را اراده نمی‌کند جز آنچه خدا اراده کند، و هماهنگی خشنودی و رضای فاطمه با خشنودی و رضای خدا و پیامبر دلیلی جز محو اراده او در اراده و خواست خدا ندارد.

ذهبی در «میزان الاعتدال» آورده است که پیغمبر اکرم(صلی الله علیه وآله) فرمود: نخستین کسی که وارد بهشت می‌شود، فاطمه است.

بسیاری از بزرگان در کتب خود از جمله در: مسند احمد، ج 4، ص 326- صحیح بخاری، ج 4، ص 210، 212 و ج 1، ص 532- صحیح مسلم، ج 7، ص 141- سنن الترمذی، ج 5، ص 360 - المستدرک علی الصحیحین، ج 3، ص 158 - سنن الکبری، ج 10، ص 201 - بیهقی، ج 5، ص 147 - سنن الترمذی، ج 5، ص 698، ح 3967 و ده ها کتاب دیگر از پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله) نقل کردند: که فاطمه پاره تن من است. هرکس فاطمه را اذیت کند، من رسول خدا را اذیت کرده است.

حضرت فاطمه(س) دخت پیغمبر اکرم(ص) در بین زنان عالم، معروف ترین و محبوب ترین چهره دینی، اخلاقی، ایمانی، علمی، ادبی و معنوی به شمار می آید. جاذبیت حضرت فاطمه(س) قلمروی بس وسیع دارد که پیش از زندگی او در این جهان شروع می شود و تا مرز ابدیت امتداد می یابد.

حضرت زهرا (س) در عمر کوتاه ولی پر برکت خود، عالی ترین درسهای زندگی را به انسانها آموخت و بهترین سرمشق و نمونه برای زنان جهان گردید.

حضرت صدیقه (س) در دوران زندگی بانویی از هر جهت نمونه و کامل بود. او دختری نمونه برای پدرش پیامبر(ص) و همسری نمونه برای علی(ع) و مادری نمونه برای فرزندانش بود و بالاخره در تمام ابعاد وجود، زن نمونه ای برای عالم بشریت به شمار می آمد.

حضرت فاطمه(س) در زندگی خصوصی خویش، نمونه ای در حیا، عفاف، پاکدامنی، مهر، عاطفه، معرفت، ایمان و... بود و در زندگی اجتماعی نیز نمونه و الگویی از شهامت، شجاعت، فداکاری در راه حق محسوب می شد.

فاطمه زهرا(س) از اصحاب کسا و یاران مباهله است و از کسانی است که در سخت ترین اوقات با پیغمبر(ص) هجرت کرد و نیز از آنهاست که آیه تطهیر در شانشان نازل شده و خدا به صِدقشان گواهی داده است. فاطمه(س) مادر ائمه(ع) است و در بقای ذریه پیغمبر تا روز قیامت از برکت وجود اوست و او بانوی همه بانوان جهان است.

پیغمبر(ص) می گفت: فاطمه پاره تن من است. هر که او را شاد سازد، مرا شاد ساخته و هر که او را اندوهناک کند، مرا اندوهناک کرده است. فاطمه از همه مردم پیش من عزیزتر است. همه اینها برای شخصیت زهرا (س) یعنی برای صفاتی بود که فاطمه زهرا(س) داشت ؛ زیرا قیمت هر کس به صفات و روحیات اوست. زهرا در علو صفات به حدی بود که پیامبر گرامی(ص) او را مادر (ام ابیها) می نامید.

حال آیا انصاف است که ما مسلمانان با داشتن بانویی چون حضرت فاطمه زهرا (س) با این همه شرافت و بزگواری که مورد توافق همه مسلمانان است، روز گرامیداشت مقام زن را هم از غربی ها الگو برداری نماییم. غربیها هشتم مارچ که در آن روز زنان کارگر کارگاه‌های پارچه‌بافی و لباس‌دوزی در نیویورک آمریکا به خیابان‌ها ریختند و خواهان افزایش دستمزد شدند و سپس این تظاهرات با حمله پولیس و لت و کوب زنان برهم خورد، را به ما روز جهانی زن معرفی کردند.

اگر ما خود شخصیت و بزرگی چون حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها نداشتیم، از آنها الگو می گرفتیم ایرادی نداشت. ولی وقتی سراسر تاریخ اسلام پر از زنان نمونه و با کرامتی است که می توانند الگوی کنونی زنان مسلمان باشند، پیروی از غربیها واقعا جای تاسف دارد چرا که به گفته شاعر: آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم، یار در خانه و ما گرد جهان می گردیم.

این وظیفه علما و مروجین و مبلغین دینی است که با معرفی حضرت زهرا سلام الله علیها و دیگر بانوان اسلام، طرحی جامع، الگویی کامل و نمونه بارز یک زن مسلمان را به جهانیان معرفی کنند تا همگان چنین روزی را روز جهانی بزرگداشت مقام زن قرار دهند، نه اینکه مثل بقیه موارد از غربی پیروی کنیم که زن را وسیله شهوت و زراندوزی می داند.

شبکه اطلاع رسانی افغانستان یکبار دیگر فرا رسیدن این ایام خجسته را به همه مسلمانان به ویژه بانوان عفیف و پاکدامن افغانستان عزیز اسلامی، تبریک و تهنیت عرض می کند به این امید که روزی بزرگان و مقامات دینی و دولتی ما، الگوهای اسلامی خود را پیدا کرده و دست از تقلید غرب بردارند.
طبقه بندی: مناسبت ها،
برچسب ها: میلاد حضرت فاطمه زهرا،
[ یکشنبه 31 فروردین 1393 ] [ 09:49 ق.ظ ] [ عبدالرزاق محمدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

همگی باهم برای افغانستانی آباد،آزادومستقل تلاش کنیم
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
این صفحه را به اشتراک بگذارید
ابزار تلگرام
تماس با ما
شهر مجازی قرآن كریم خطاطی نستعلیق آنلاین
Online User